WYDARZENIA

Pragnę. Rekolekcje z ks. Krzysztofem Kralką


„Pragnę” – to cykl wyjątkowych rekolekcji wielkopostnych z ks. Krzysztofem Kralką SAC, w których duchowny i założyciel wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, opowiada o tym, że ludzkie pragnienia są Bożym darem, ale także przestrzega przed ich złą interpretacją.

Każdy człowiek czegoś pragnie. Pragniemy być dobrymi ludźmi, pragniemy dobrych relacji i miłości, a także zdrowia czy dóbr materialnych. Nasze pragnienia często są prozaiczne i nie dotyczą wcale rzeczy nieosiągalnych, ale całkiem prostych, przyziemnych, jak chociażby wypoczynek. Czy jednak wiemy w jaki sposób pragnienia mogą nas przybliżać do Boga? Czy zastanawialiśmy się nad tym, że niewłaściwie zaspokajane pragnienie może nas też od Boga oddalać?

Ks. Krzysztof Kralka SAC, założyciel wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca oraz autor książek („Bóg jest portem”, „Małżeństwo drogą uzdrowienia”, „Siedem grzechów głównych” czy „Bóg wskrzesza miłosierdziem”) z wielką pasją opowiada o ludzkich pragnieniach, pomagając nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób traktować je, jako piękny dar Boga oraz pielęgnować, by mogło przynieść dobre owoce. Odwołując się do Ewangelii, ks. Kralka stawia niepokojące pytanie: jaką drogą chcemy podążać, gdy realizujemy nasze pragnienia – Boga czy też złego ducha, który usiłuje każdy dar Pana wykrzywić i uczynić go brzydkim.

Wielkopostne rekolekcje z ks. Krzysztofem Kralką SAC „Pragnę” to piękna katecheza, zaplanowana na każdy tydzień czterdziestodniowego okresu oczekiwania na śmierć i zmartwychwstanie Zbawiciela.

kanał youtube wydawnictwa esprit