PODCASTY

AUDIO: JUBILEUSZ PALLOTYŃSKI – „Mamy w Niebie Matkę, która zdolna jest ocalić świat”


W 100-tną rocznicę objawień Matki Bożej z Fatimy w Pallotyńskim Sanktuarium na Krzeptówkach odbyły się uroczystości jubileuszowe.
Rodzina Pallotyńska: siostry pallotynki, bracia i księża pallotyni oraz świeccy członkowie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego uczestniczyli 13. maja br. w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14:00 konferencją ks dra Franciszka Gomułczaka SAC, postulatora generalnego z Rzymu – „Orędzie Fatimskie w aspekcie historyczno-duchowo-pallotyńskim”.
Drugim punktemm obchodów jubileuszowych była wspóla modlitwa w Godzinie Miłosierdzia.
Następnie o godzinie 16:oo ks. dr hab. Janusz Królikowski z Tarnowa wygłosił konferencję pod tytułem: „Patrząc w przyszłość – jaka misja i wyzwania dla Kościoła i świata po Jubileuszu?”
O godzinie 18:30 rozpoczął się w Sanktuarium różaniec pokutny, podczas którego przebłagaliśmy za grzechy własne i całego świata.
Bezpośrednio po różańcu rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył J.E. ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski.
W koncelebrze uczestniczyło około 80-ciu kapłanów z Polski i z zagranicy.
Obecni byli Wyżsi Przełożeni Polskich Prowincji Księży Pallotynów: ks. Zenon Hanas SAC i ks. Adrian Galbas SAC.
W homilii Ksiądz Arcybiskup przypomniał główne przesłanie Fatimskiego Orędzia. Powiedział również, że „Mamy w Niebie Matkę, która zdolna jest ocalić świat”.
Po homilii Rodzina Pallotyńska odmówiłą Akt Poświęcenia Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego Niepokalanemu Sercu Maryi.
Uroczystości zakończyły się Apelem Jasnogórskim i procesją światła do Parku Fatimskiego. Kustosz Sanktuarium, ks. Marian Mucha SAC, szacował, że w dzisiejszej liturgii uczestniczyło ponad 4 tys. wiernych.
Obchody 13 maja to początek uroczystości jubileuszowych 100-ej rocznicy objawień w Fatimie, potrwają do 13 października br.