WYDARZENIA

KONCERT UWIELBIENIA NA KRAKOWSKIM RYNKU


Pod hasłem „W Jednym Duchu – Jedno Ciało” w środę 14 czerwca na krakowskim Rynku Głównym odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Koncert będzie zwieńczeniem sześciodniowej modlitwy za Kraków.

Wieczór będzie się składać z dwóch części. Rozpocznie się od koncertu, który poprowadzi Anna Madej z zespołem Play&Pray, chórem, solistami i orkiestrą. Występy muzyków na scenie ustawionej przed Kościołem Mariackim mają być wprowadzeniem do drugiej części spotkania, modlitwy uwielbienia i adoracji Najświętszego Sakramentu. Całość spotkania poprowadzi bp. Grzegorz Ryś.

– Od wieków w uroczystość Bożego Ciała wychodzimy na place i ulice aby publicznie wyznać wiarę w Jezusa.  W wieczór przez uroczystością chcemy uwielbiać obecnego wśród nas Boga oraz modlić się za parafie, dekanaty i wszystkie wspólnoty, które działają w archidiecezji – mówi Andrzej Lewek, jeden z organizatorów spotkania.

Spotkanie na krakowskim Rynku będzie zwieńczeniem sześciodniowej modlitwy za Kraków oraz Archidiecezję Krakowską, która już po raz piąty organizowana jest przez Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. W tym roku inicjatywa nazwana „Modlitewne Jerycho” odbywa się od 8 czerwca w kościele sióstr Prezentek przy ul. Św. Jana 7.

Wieczór Uwielbienia rozpocznie się o godz. 19:00, a zakończy ok 22.30. Udział w koncercie jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

xps | archidiecezja krakowska